Bernekerjeve nagrade in plakete

LetoSorted By Leto In Descending OrderPrejemnikTip
2016dr. Marjan LinasiBernekerjeva nagrada
2016Renata Cigale, Gledališko združenje Koroški deželni teater Slovenj Gradec, Andrej GolobBernekerjeva plaketa
2015Franjo MurkoBernekerjeva nagrada
2015Janko Čeru, Glasbena skupina ZircuS, Ljudske pevke BršljkankeBernekerjeva plaketa
2014Stana Lušnic ArsovskaBernekerjeva nagrada
2014Leon Kramljak, Tomo Novosel, Vokalna skupina DARBernekerjeva plaketa
2013Glasbena skupina JAZOOBernekerjeva nagrada
2013Janez Žmavc, Vokalno instrumentalna skupina Matalaja, Moški pevski zbor Fran BernekerBernekerjeva nagrada
2012Mira StrmčnikBernekerjeva nagrada
2012Marija Breznik, Aleksander Čaminski, Drago PlazlBernekerjeva nagrada
2011Peter ValtlBernekerjeva nagrada
2011Marjan Areh, Maja Kastratovik, Janja KresnikBernekerjeva plaketa
2010Mičo MičovićBernekerjeva nagrada
2010Frančiška Čeru, Saša Djura Jelenko, Sergej DolencBernekerjeva plaketa
2009Tomo JeseničnikBernekerjeva nagrada
2009Franja in Matjaž Marzel, Vinko Mlinšek, Zlatko VerzelakBernekerjeva plaketa
2008Franc ŠegovcBernekerjeva nagrada
2008Anton Uršej, Mihaela Lenart, GODALNI ORKESTER Glasbene šole Slovenj GradecBernekerjeva plaketa
2007Janez KoleričBernekerjeva nagrada
2007Anja Ramšak, Lutkovna skupina VVZ Slovenj Gradec, Lidvina JamnikBernekerjeva plaketa
2006Kulturno društvo ŠmartnoBernekerjeva nagrada
2006Viktor Hovnik, Ivan Kamnik, Mešani pevski zbor Carinthia CantatBernekerjeva nagrada
2005Marko KošanBernekerjeva nagrada
2005Cilka Dreu, Peter Rudl, Ferdo UršejBernekerjeva plaketa
2004Mag. Sašo VrabičBernekerjeva nagrada
2004Gimnazijsko kulturno društvo SPUNK, Ženski pevski zbor TENUTO, Florjana KragelnikBernekerjeva plaketa
2003Kulturno društvo Stari trgBernekerjeva nagrada
2003Maks Kramljak, Avgust Hudolist, Anton Hovnik, Lojze KraljBernekerjeva plaketa
2002Lovski oktet PodgorjeBernekerjeva nagrada
2002Folklorna skupina REJ, Boštjan Konečnik, Postavkova dekleta, Špela Spanžel, Milan Hovnik, Jože AberšekBernekerjeva plaketa
2001Družina BreznikBernekerjeva nagrada
2001Karolina Štumberger, Moški pevski zbor KD Podgorje, Franc Jurač, Ženski pevski zbor Slovenka, Alojz VošnerBernekerjeva plaketa
2000Naca RojnikBernekerjeva nagrada
2000Jože Ješovnik, Moški pevski zbor Šmartno, Frančišek Kotnik, Jože Mirkac, Aleksander HudejBernekerjeva plaketa
1999Pihalni orkesterBernekerjeva nagrada
1999Peter Hergold, Franc Murko st., Ivan Ridl, Mira Strmčnik, Milan DreuBernekerjeva plaketa
1998Dr. Lojze PogorevcBernekerjeva nagrada
1998Peter Valtl, Polona Krpač Gornjak, Franc Berhtold, Anton Lah, Mira CajnkoBernekerjeva plaketa
1997Andrej MakucBernekerjeva nagrada
1997Jože Kramberger, Sonja Škrabec, Kristl Krenker, Pevska skupina z Graške gore, Upokojenski pevski zbor "Jelka"Bernekerjeva plaketa
1996Nagrada ni bila podeljenaBernekerjeva nagrada
1996Lovski oktet Podgorje, Moški pevski zbor Kope, Anton Knez iz Starega trga, Slavko Sušec iz PamečBernekerjeva plaketa
1995Folklorna skupina PastirjiBernekerjeva nagrada
1995Vinko Lenart, Marija Prednik, KD Šmiklavž, Milena Zlatar, Blaž PraprotnikBernekerjeva plaketa
1994Mira Strmčnik-GuličBernekerjeva nagrada
1994dr. Bogomir Celcer, Jože Leskovšek, Mirko Tovšak, Kvintet družine Breznik, Anica PačnikBernekerjeva plaketa
1993Oktet LesnaBernekerjeva nagrada
1993Breda Celcer, Alojz Smolčnik, dr. Alojz Pogorevc, Dekliški pevski zbor Ivan Cankar Šmartno, Vojko VovkBernekerjeva plaketa
1992Bogdan BorčičBernekerjeva nagrada
1992Almira Čegovnik, Franček Lasbaher, Naca Rojnik, Franc Tovšak, Moški pevski zbor Ksaver MeškoBernekerjeva plaketa
1991Matevž ČarfBernekerjeva nagrada
1991Irena Knez, Mihael Kavnik, Marija Gornjak, Jure ŠmonBernekerjeva plaketa
1990Jože LeskovarBernekerjeva nagrada
1990Anica Stojanovič, Marica Umek, Viktor Breznik, Ivan LekšeBernekerjeva plaketa
1989Anica MehBernekerjeva nagrada
1989Matjaž Gostenčnik, Miroslav Mičović, Peter Tovšak,Bernekerjeva plaketa
1988Jože TisnikarBernekerjeva nagrada
1988Marija Sevčnikar, Tone Berdnik, Albert BohorčBernekerjeva plaketa
1987Jože PotočnikBernekerjeva nagrada
1987Andrej Makuc, Franjo Murko, Jakob GoljatBernekerjeva plaketa
1986Alenka HorvatBernekerjeva nagrada
1986Ana Ilijaš, Marica Arah, Dominik LorberBernekerjeva plaketa
1985Niko R. KolarBernekerjeva nagrada
1985Jože Kranjc-Babnik, Vlado Bukovec, Herta TuričnikBernekerjeva plaketa
1984Ferdo FischerBernekerjeva nagrada
1984Stanislava Arsovska, Sešelj Karolina, Viktor ŠtumpflBernekerjeva plaketa
1983Tone GašperBernekerjeva nagrada
1983Tinika Gregor, Janko Skobir, Dominik ZakržnikBernekerjeva plaketa
1982Marjana VončinaBernekerjeva nagrada
1982Ivan Serušnik, Fanika Knez, Janez KolaričBernekerjeva plaketa
1981Bogdan ŽolnirBernekerjeva nagrada
1981Karolina Umek, Stane Hribernik, Pavel SušecBernekerjeva plaketa
1980Mira AnderličBernekerjeva nagrada
1980Franc Novak, Hilda Vaupot, Oto VončinaBernekerjeva plaketa
1979Franc GašperBernekerjeva nagrada
1979Marija Gostenčnik, Jurij Bocak, Jože LeskovarBernekerjeva plaketa
1978Tone TuričnikBernekerjeva nagrada
1978Viktor Skrivarnik, Jože Smolčnik, Jože TisnikarBernekerjeva plaketa
1977Romana Špegel-KrevhBernekerjeva nagrada
1977Viktor Tasič, Stanko Hovnik, Anica MehBernekerjeva plaketa
1976Edo AnderličBernekerjeva nagrada
1976Ivan Areh, Franc Kotnik, Ivan SidarBernekerjeva plaketa
1975Karel PečkoBernekerjeva nagrada
1975Stane dr. Strnad, Miro Pruš, Avgust HribarBernekerjeva plaketa