Novice

IZJEMNI DOSEŽKI MLADIH

• 1 marec 2023
  • Število pogledov: 299

Predstavniki in predstavnice Šahovskega kluba Slovenj Gradec so dosegli izjemne rezultate, najboljše v zgodovini kluba. Osvojili so kar štiri naslove državnega prvaka, eno srebrno ter eno bronasto odličje. Najprej je bilo na vrsti državno prvenstvo v standardnem šahu, že 30. v samostojni Sloveniji, na katerem je v starostnih kategorijah do 8, do 10, do 12, do 14, do 16 in 18 let za fante in dekleta nastopilo okrog 150 otrok in mladih. Slovenjgraški šahisti so dosegli izjemen rezultat, ki bo težko ponovljiv. V absolutni kategoriji (U18) je zmagal Luka Vaupot. V kategoriji do 12 let je zmagal Kajetan Vaupot. Zarja Skarlovnik je zmagala med deklicami do 10 let. Aljaž Skarlovnik je osvojil srebrno medaljo do 12 let. Uspeh je dopolnila tudi Hana Krevh s sedmim mestom v kategoriji do 14 let. Slovenjgraški klub je bil edini, ki je v standardnem šahu osvojil tri zlate medalje. Omeniti velja, da imajo zmagovalci pravico nastopa na svetovnem in evropskem prvenstvu, na slednjem pa bodo nastopili tudi drugouvrščeni. Sledilo je odprto državno prvenstvo v aktivnem Izjemni dosežki mladih šahu, na katerem je nastopilo več kot 300 šahistov. Poleg zgoraj omenjenih je med dekleti do 16 let nastopila tudi Eliza Vaupot. Slovenski prvak v kategoriji do 12 let v aktivnem šahu je postal Aljaž Skarlovnik. Bronasto medaljo v kategoriji do 14 let je osvojila Hana Krevh. Luka Vaupot in Zarja Skralovnik sta bila tokrat četrta, Eliza Vaupot je osvojila šesto mesto, njen brat Kajetan pa je bil deveti.

Vir: SGlasnik (MaN)