SL EN DE

Novice

PRIZIDEK K ZDRAVSTVENEMU DOMU SLOVENJ GRADEC: BOLJŠI POGOJI IN DOSTOPNOST

Natanko dve leti po položitvi temeljnega kamna smo 12. marca uradno odprli nov prizidek k Zdravstvenemu domu Slovenj Gradec. Kot je ob tej priložnosti poudarila direktorica ZD SG Marjeta Vaupot, predstavlja prizidek zgodbo sodelovanja med zaposlenimi, lokalno skupnostjo in ministrstvi. Selitev ambulant v nove prostore, kjer je približno dva tisoč kvadratnih metrov neto površin, bodo dokončali v mesecu maju.

  • 12 marec 2026
  • Število pogledov: 46
PRIZIDEK K ZDRAVSTVENEMU DOMU SLOVENJ GRADEC: BOLJŠI POGOJI IN DOSTOPNOST

»Pred desetimi leti nas je bilo v ZD SG, ki skrbi za okoli 20 tisoč prebivalcev Mislinjske doline,  zaposlenih 71, dandanes že 167. Naši prihodki so pred desetimi leti znašali približno 2,8 milijona evrov, sedaj skoraj 10 milijonov. Tako da rastemo. Ampak vsega tega ne bi bilo brez tvornega sodelovanja, potrpežljivosti in spoštovanja. Ta prizidek je prizidek za nas zaposlene, predvsem pa v prvi vrsti za naše paciente. S tem jim bomo lahko omogočili boljše pogoje in boljšo dostopnost.«

 

Prizidka so se razveselili tudi zdravniki. »Zdaj bomo lahko združili vse ambulante družinske medicine na enem mestu, hkrati bomo imeli sobe za posege, sobo za ultrazvočno diagnostiko, s tem bo vse skupaj lažje. Naša naloga kot strokovnega kadra je, da te prostore napolnimo z vsebino, da smo tu za ljudi,« pravi strokovni vodja Miha Lavre. Anita Smagej, pomočnica direktorice za zdravstveno nego pa dodaja, da so v ZD SG najbolj ponosni na timsko delo in medsebojno sodelovanje med vsemi poklicnimi skupinami. »Zavedamo se, da s skupnimi močmi, z različnimi strokovnjaki gradimo trdno zdravstvo, ki si ga želimo za naše paciente, z enim skupnim ciljem, da vsi stremimo k čim boljši obravnavi bolnika.«

 

Župan Mestne občine Slovenj Gradec Tilen Klugler je ob tej priložnosti med drugim dejal, da zdravstveni dom v občini pomeni veliko varnost, ponudba na področju zdravstva pa se je v zadnjih letih zelo povečala, za kar gre zahvala celotni ekipi zdravstvenega doma. Izvrstno sodelovanje med občinama ter delo in ambicije ZD SG je pohvalil tudi mislinjski župan Bojan Borovnik. »Tudi naši občani hodijo sem, to so prostori, ki so v prvi vrsti namenjeni njim. Verjamem, da bodo vsi zadovoljni, tudi zdravniki in sestre in ostalo osebje, saj imajo res prečudovite prostore.«

 

Slovesnosti ob odprtju se je udeležila tudi ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel, ki je pohvalila velik napredek na področju programov. »Potrebe ljudi so vedno večje, ker se kot družba staramo in potrebujemo več zdravstvene oskrbe. Po drugi strani se vedno bolj zavedamo pomena preventive.  Zadovoljna sem, da je tukaj kader, da prihajajo novi specializanti, da lahko izvajajo te storitve. Seveda pa je vsemu temu kadru, ki ga spodbujamo na različne načine, potrebno zagotoviti prostor in opremo, da lahko kakovostno delajo in zagotavljajo kakovostno in sodobno zdravstveno oskrbo za občanke in občane«.

 

Naložba v nov prizidek doma znaša okoli 6,7 milijona evrov, od tega je zanjo ministrstvo za zdravje namenilo 1,47 milijona evrov, skoraj 3,2 milijona so pridobili s strani ministrstva za naravne vire in prostor, nekaj manj kot 600 tisoč evrov od  Eko sklada, Mestna občina Slovenj Gradec je za novo naložbo namenila okoli milijon in pol evrov.

 

Povečaj ali pomanjšaj font:
Ponastavi velikost
Povečaj pisavo
Zmanjšaj pisavo
Barvna shema
Privzeto
Črno na belem
Belo na črnem
Črna na bež
Črno na zelenem
Modro na belem
Črno na rumenem
Modro na rumenem
Rumeno na modrem
Turkizno na črnem
Črno na vijoličnem
Tip pisave
Privzeto
Arial
Verdana
Open Dyslexic
Open Dyslexic Alta
SG logo

Pripomoček pri branju - ravnilo

Z miškinim kazalcem se pomikajte po strani in ravnilo vam bo sledilo.
Za izklop ravnila pritisnite tipko ESC ali gumb za IZKLOP RAVNILA.